Zámořská plavba – projekt 2.B

03.06.2016

V pátek 3.6.2016 se děti z 2.B vydaly na zámořskou plavbu. Jejich cílem byl Ostrov pokladů.

První hodinu se všichni naučili morseovku, aby mohli luštit tajné zprávy. Díky této dovednosti zjistili, kde zanechal starý pirát svůj poklad.

Zorientovat se v mapě k pokladu není lehké, proto si vyzkoušeli práci s buzolou.

Co je to stěžeň, příď, kýl a ráhno? Pro děti tato slova přestala být tajemstvím a mohly proto směle vyplout. Každá skupina měla svou loď.

Která bude nejrychlejší? To je úplně jedno. Hlavně, že nás práce baví.

Aby se děti cestou nenudily, vymýšlely rýmy k námořnickým básničkám a počítaly příklady s lodní tematikou. Na závěr si ještě zazpívaly Tři kříže a mohly odplout směr domov.