7 statečných se stalo volejbalovými „legendami"

27.04.2016

V úterý 27.4.2016 proběhlo v areálu SC Meteor celopražské finále volejbalového Poháru pražských škol. Žáci naší školy si účast vybojovali v oblastním kole Prahy 4 jako jediný postupující tým a i ve finále se jim dařilo velmi dobře.

Celý finálový turnaj probíhal na venkovních antukových hřištích. V teplotách pod 10 °C to byla jedna z výzev, se kterou se naši žáci museli vyrovnat. A podařilo se jim to na výbornou. V základní skupině si náš tým poradil s oběma soupeři (ZŠ Chodovická a ZŠ u Sv. Štěpána) a do vyřazovacích bojů postupoval z prvního místa.

Ve vyřazovacích bojích se ukázalo, jak důležité bylo těsné vítězství v základní skupině, kdy o našem postupu z prvního místa rozhodli rozdíl dvou vítězných míčů. Postupně jsme si poradili vcelku přesvědčivě se žáky ZŠ Pražačka a ZŠ Litoměřická.

Ve finále jsme nastoupili proti žákům volejbalové akademie, která funguje při ZŠ Brdíčkova. Žáci této školy vyhráli loňské republikové finále a tak o favoritovi nebylo třeba spekulovat. Naši soupeři měli všechny trumfy v rukách, ale my jsme se jich nezalekli a celé finálové utkání jsme bojovali o každý míč.

Sedm statečných, kteří se stali volejbalovými "legendami" jsou tito žáci naší školy: David Polák, Jonáš Černý, Adam Provazník, Dominik Štrop, Matyáš Hanzlík, Kryštof Němeček a Saša Polák. Přesto, že naše hra stála především na hře Davida a Saši Polákových, ostatní hráči nezůstali pozadu a velmi dobrými individuálními výkony je při hře doplňovali. Na svoje výkony mohou být právem pyšní.

Odměnou jim pak je druhé i místo v Pražském finálovém kole a to je výjimečný výsledek a velký úspěch. Bravo!

Sportovní rozšíření tady budujeme od roku 1985, tedy více než 30 let.