Víčkování v družině Jitřní

21.04.2016

Školní družina na ZŠ Jitřní se už rozrostla natolik, že se na některé akce musíme dělit. Platí to zejména pro soutěže, jako je například naše již tradiční Víčkování, kde si vyhodnocení provádějí děti samy.

Víčkování, tj. soutěž družstev o nejkrásnější obrázek z víček od PET lahví, proběhla pro děti z "horní" družiny (nultý ročník, první třídy a 2.B) ve čtvrtek 21.4.2016 za nádherného počasí na školním hřišti, tedy přesněji na chodníčku u školního hřiště. Letos poprvé se zúčastnily i děti z přípravného ročníku a ocitly se i na (pomyslných) stupních vítězů.

Každé družstvo si nejdříve nakreslilo obrázek křídami do předkresleného obdélníku a potom děti jako mravenečci pilně snášely víčka a obrázek "vybarvovaly". A že to dalo pěknou práci! Ale výsledek stál zato - jeden obrázek byl hezčí než druhý a rozhodnout o vítězi nebylo nic snadného.

Děti nakonec rozhodly za pomoci svých vychovatelek a přítomných maminek takto:

První místo s 13 body obsadil obrázek králíčka, který vymyslelo a realizovalo družstvo ve složení Verunka Faltýnková, Eliška Hanzová, Gábinka Hertlová, Laura Hornová a Anička Rašovská.

Na druhém místě se umístilo s obrázkem ryby družstvo, ve kterém byli Anetka Buršíková, Štěpánek Jahoda, Justýnka Moroz, Fanda Veselý a Maty Vojta.

Třětí místo patřilo obrázku motýla Emičky Mrázové, Xendy Penížkové, Haničky Pichlíkové, Elišky Zelenkové a Anetky Žďárské.

Blahopřejeme všem vítězům! A vy ostatní nebuďte smutní - všechny obrázky byly moc hezké a příští rok se usměje štěstí třeba právě na vás!