Škola v přírodě 4.A/B, 8.A – Žihle, Sklárna

27.05.2016

V týdnu 27.5. až 3.6.2016 vyrazily naše třídy 4.A, 4.B a 8.A na skvělou, pohodovou a převážně prosluněnou školu v přírodě. Při odjezdu od školy jsme se chvilku děsili, abychom měli hezky, ale paní učitelka Štěpánková objednala počasí a skutečně nám přálo. Děti díky tomu trávily většinu času venku v lesích, na hřištích a okolních krásách areálu.

Areál je vybaven také třemi lanovými centry, kde jsme bohatě prověřovali naše ohebná a hbitá těla, užili jsme si také do sytosti laser gamu, kde jsme zase naopak potřebovali trochu intuice, strategie a hlavně přesnou mušku. Radost v očích dětí, když trefily paní učitelku, i v té tmě, byla více než patrná.

Každá třída měla svého vlastního vychovatele, kteří pro děti připravovali nespočet her a soutěží. Vyvrcholilo to akcí na Den dětí, kdy po celém areálu mohly děti plnit úkoly zaměřené jak na rychlost, sílu, hbitost a mrštnost, tak na paměť, logiku a vědomosti. Nejen s touto akcí vypomáhala naše "osmička", která se o naše menší ratolesti starala po celou školu v přírodě. Chtěla bych touto cestou žákům z osmé třídy a jedné slečně z deváté třídy moc poděkovat za jejich péči a za to, jak byli báječní celou školu v přírodě. Naši "čtvrťáčci" si je oblíbili a trávili spolu i čas jejich osobního volna.

Celá škola v přírodě proběhla ve velice usměvavém a odlehčeném duchu, nejen jako učitelky jsme poznaly děti z jiné stránky, to ovšem fungovalo i na druhou stranu. Doufám, že si děti školu v přírodě opravdu užily a že na dalších akcích či výletech budou stejně báječní, jako byly s námi na škole v přírodě. Děkujeme rodičům, že do nás vložili svoji důvěru a svá dítka nám na týden svěřili do péče, doufáme, že si užili i svůj týden tak jako my.

Jana Štěpánková, Lenka Kotásková, Anna Bachová