Přebor Prahy mladšího žactva - 6 medailí

17.02.2016

Ve středu 17.2.2016 se na Stromovce uskutečnil atletický Přebor Prahy mladšího žactva (03-04) a pro nás dopadl opravdu úspěšně.

Celkem o tři medaile se zasloužil V. Cihlář, který zcela zaslouženě získal stříbro v běhu na 60 m př. v novém osobním rekordu 10,62 s. V běhu na 300 m patřil již podle průběžných tabulek do okruhu favoritů a i zde bojoval do posledních metrů o stříbrnou medaili, která mu nakonec proklouzla mezi prsty o 2 setiny a skončil celkově třetí, také v nejlepším čase 45,99 s. Poslední medaili přidal ve smíšené štafetě na 4x200 m a rozšířil svoji sbírku o další bronz.

Neméně zdatně si vedl v nejkratším sprintu na 60 m A. Jakubův, který přes pomalejší start nakonec vyhrál svůj rozběh a celkově se mohl radovat ze své první velké medaile stříbrné barvy časem 8,45 s. Velkou měrou také přispěl s V. Cihlářem k zisku bronzových medailí štafety.

Benjamínky na takto velkých závodech byli V. Holeček a J. Rezek. Tréma na nich nebyla téměř znát a Vojta bojoval statečně na 150 m, kde obsadil fantastické 3. místo časem 21,70 s. Stejně statečně se pral ve skoku vysokém J. Rezek, který si vylepšil osobní rekord výkonem 129 cm a obsadil dělené 3. místo.

Těsně pod stupni vítězů nakonec skončila ve vrhu koulí (9,57 m) A. Bretšnajdrová, 5. místo obsadila ve skoku vysokém K. Migová (132cm). Velice statečně se s konkurencí prali i vytrvalci - V. Hanzlíková, A. Johanová, M. Michlík. Zde však ani vylepšené nejlepší časy na přední umístění nestačily. Za svůj výkon se nemusí stydět ani A. Trnková ve skoku vysokém, kde zůstala jenom 4 cm pod svým osobním rekordem.

Všem děkuji za přístup k závodům a gratuluji Vojtovi a Tondovi k nominaci na mezikrajové utkání 12.3.201 v Ostravě. Věřím, že v létě naší sbírku zase rozšíříme.