Pohár Rozhlasu - mladší žáci z Jitřní jasně první

29.04.2016

V pátek 29.4.2016 se v areálu ZŠ Campanus konalo obvodní kolo Poháru Rozhlasu Prahy 4. Po čtvrtečním části pro mladší žákyně (6. a 7. třída) a starší žáky (8. a 9. třída) v pátek proběhla druhá polovina pro mladší žáky a starší žákyně. Atletický závod "O pohár Rozhlasu" je týmovou soutěží, ve které vybraní závodníci absolvují maximálně dvě z disciplín závodu. Disciplíny poháru jsou: sprint 60 m, skok daleký, skok vysoký, hod míčkem (vrh koulí), běh na 1000 m (chlapci), běh na 800 m (dívky), štafeta 4 x 60 m.

V kategorii mladších žáků jsme patřili k jednoznačným favoritům a i proto jsme s mohli dovolit nominovat naše nejlepší vytrvalce (Samuel Konvalina a Vojtěch Cihlář) na paralelně probíhající Plavecko-běžecký pohár. I bez nich jsme v konkurenci šesti škol nenašli přemožitele a vlastně ani soupeře. Tým mladších žáků z Jitřní vyhrál obvodní kolo rozdílem třídy, o čemž svědčí i bodový zisk na konci závodů. Na našem vítězství mají svoji zásluhu tito žáci naší školy:

• Michael Höfner (60 m, skok daleký, štafeta)
  • Sebastian Hykš (míček, skok vysoký, štafeta)
  • Antonín Jakubův (skok daleký, 60 m, štafeta)
  • Michal Michlík (1000 m)
  • Miroslav Koucký (míček, výška, štafeta)
  • Robin Adamec (míček, výška)
  • Šimon Hájek (1000 m)

Pohár Rozhlasu, obvodní kolo Prahy 4 - celkové pořadí mladší žáci:

1. ZŠ Filosofská - 4746 b.

2. ZŠ Horáčkova - 3411 b.

3. ZŠ Jižní - 3346 b.

4. ZŠ Jílovská - 3169 b.

5. ZŠ Křesomyslova - 2652 b.

6. ZŠ Poláčkova - 1649 b.

V kategorii starších žákyň náš tým nakonec nebyl tak tak úspěšný jako tým mladších žáků. Přesto, že děvčata ve svých disciplínách bojovala a podala velmi dobré výkony, především ve štafetě, výšce a sprintu na 60 m, neúčast některých nominovaných žákyň, znamenala bodovou ztrátu. V bodovém hodnocení, které bylo na rozdíl o soutěže mladších žáků výrazně vyrovnanější, pak celý bodový zisk stačil na konečné 4. místo. I tak si tým starších žaček zaslouží pochvalu za předvedené výkony. V kategorii 8. a 9. tříd nás reprezentovaly tyto žákyně:

• Daniela Kotková (výška, 60 m, štafeta)
  • Kristýna Koberová (dálka, 60 m, štafeta)
  • Natálie Janoušová (dálka, koule, štafeta)
  • Anička Rezková (1000 m, štafeta)
  • Antonie Kropáčová (koule)

Pohár Rozhlasu, obvodní kolo Prahy 4 - celkové pořadí starší žákyně:

1. ZŠ Křesomyslova - 4685 b.

2. ZŠ Horáčkova - 4460 b.

3. ZŠ Jižní - 4344 b.

4. ZŠ Filosofská - 3977 b.

5. ZŠ Poláčkova - 2721 b.

Atletika je Jitřní - to ví přece každý.

Sportovní rozšíření na Jitřní budujeme od roku 1985, tedy více než 30 let.