OVOV - Postupujeme na republiku

18.05.2016

Ve středu 18.5.2016 proběhlo v Praze v atletickém areálů Sparty Praha na Podvinném Mlýně, krajské kolo OVOVu. Naši školu nakonec reprezentovalo celkem 11 sportovců, kteří si účast v krajském kole vybojovali individuálně (Kristýna Koberová, Martin Kober, Jakub Novosad), nebo jako členové týmu (Barbora Bumbálová, Tereza Obuškevičová, Nicol Nosková, Eva Caldrová, Michael Höfner, Sebastian Hykš, Miroslav Koucký a Saša Polák). Žáci naší školy si vedli skvěle a kromě několika medailí si vybojovali i postup na republikové finále do Brna v kategorii týmů i jednotlivců (Kuba Novosad). Gratulujeme.

OVOV (Odznak Všestrannosti Olympijských vítězů) je atleticko-dovednostní šestiboj, který obsahuje následující disciplíny: hod kriketovým míčkem, skok daleký, sprint 60 m, shyby na šikmé lavici (2 minuty), sedy-lehy (2 minuty), běh na 1000m. Závodníci v individuálním závodě absolvují výše zmíněné disciplíny se svými soupeři v kategorii, tým pak všechny disciplíny absolvuje společně a započítávají se výsledky 3 nejlepších děvčat a chlapců v každé disciplíně.

Soutěž jednotlivců

V soutěži jednotlivců (do které se započítávají i individuální výsledky soutěžících v týmu jsme vybojovali celkem 4 medaile. O celkovém pořadí se často rozhoduje v posledním běhu na 1000m. Bylo tomu tak i letos, kdy se Kuba Novosad závěrečným posunul na první příčku. Podobný kousek se bohužel nepovedl ani Michaelovi Höfnerovi a Barče Bumbálové, kteří na svoje soupeře před závěrečným kilometrem ztráceli pár bodů, ale v běhu je předběhnout nezvládli.

medailové umístění našich žáků v individuálním závodě je tak následující:

• Jakub Novosad - 1. místo (ročník 2004) = postup na Republikové Finále
  • Michael Höfner - 2. místo (ročník 2002)
  • Kristýna Koberová - 3. místo (ročník 2001)
  • Barbora Bumbálová - 3. místo (ročník 2002)

Soutěž družstev

Neméně zajímavý a napínavý průběh měla soutěž. Po průměrném začátku v dálce a na shybech, a nepovedeném cvičení sedů-lehů, jsme se pohybovali na 4 místě, které nebylo postupové. Před sebou jsme ovšem měli míček a hlavně naši parádní disciplínu sprint na 60 m. Míček jsme zvládli a ve sprintu jsme ukázali opravdovou extratřídu, kdy jsme se ze 4 pozice vyhoupli do průběžného vedení. Aspoň tak jsme naši pozici před poslední disciplínou spočítali na základě časů ze sprintu. Naše vedení ovšem bylo pouze neoficiální, protože do průběžných výsledků, vydávaných v průběhu soutěže, pořadatelé naše body ze sprintu ještě nezapočítali. Naše propočty nemusely být přesné, a proto byla taktika na závěrečný kilometr jasná jak pro holky, tak pro kluky. Běžet naprosto nadoraz a nenechat nic náhodě. Děvčata startovala jako první a svoji část zvládli velmi dobře. Definitivně tak měl rozhodnout běh chlapců. Málokdo čekal, s jakou dominancí naši chlapci závod zvládnou. Saša Polák doběhl jednoznačně první, rozdílem několika desítek metrů. Těsně za 2. a 3. běžcem pak ve sprinterském souboji finišovali Sebastian Hykš a Michael Höfner, aby jim záda na 7 pozici kryl Míra Koucký. Skvělý závod a výkony na závěr. Výsledky běhu chlapců nám tak definitivně potvrdili nejen postup ale nakonec i první místo v krajském kole. O tom, že první místo našeho týmu není náhodné a je naopak zcela zasloužené, svědčí i bodový rozdíl před druhým týmem ze ZŠ A. Čermáka, která spolu s námi na republikové finále do Brna postupuje z druhého místa.

Celkové pořadí v soutěži družstev

1. ZŠ Filosofská (Jitřní)     - 24 175 bodů

2. ZŠ A. Čermáka - 23 245 b.

3. ZŠ Žernosecká - 22 758 b.

4. ZŠ Mládí - 22 478 b.

5. ZŠ Mazurská - 22 125 b.

.... soutěže se zúčastnilo celkem 15 družstev ZŠ a víceletých gymnázií.

Všem žákům, kteří naši školu v krajském kole reprezentovali, gratulujeme k výkonům, výsledkům a postupu na republikové finále do Brna!