Prokop Smetana se probojoval na Olympiádu dětí a mládeže

17.01.2016

V týdnu od 18.1.2016 proběhla v Ústeckém kraji další Zimní olympiáda dětí a mládeže. Při této vrcholné sportovní akci v České republice soutěží děti v úplně stejných disciplínách, jako dospělí a to včetně např. slavnostního zahajovacího ceremoniálu.

Na tuto prestižní sportovní akci se probojoval i žák sportovních tříd školy Jitřní Prokop Smetana. Ten chodí do 6. třídy a na ZODM reprezentoval kraj Praha v disciplíně "biatlon".

V rychlostním závodu na 3 km klasicky obsadil 9. místo a o den později pak v závodu s hromadným startem 4 km volně 14. místo.

Prokopovi gratulujeme a přejeme mu hodně dalších sportovních úspěchů a zážitků.

Olympiáda dětí a mládeže se v ČR pořádá každoročně od roku 2003. V sudé roky se soutěží v zimních disciplínách, v liché roky zase v letních. Pravidelně se střídají i pořadatelské kraje. V letošním roce se pořadatelem ODM stal Ústecký kraj. Soutěžit se bude v lokalitách Cínovec, Klínovec, most, Chomutov a Litvínov.

Jsme hrdi na to, že prakticky všech ODM se zúčastnili také žáci sportovních tříd Jitřní.

Sportovní rozšíření na Jitřní budujeme od roku 1985, tedy více než 30 let.