Noc s Andersenem

01.04.2016

V pátek na apríla (to je 1.4.2016) se nás několik odvážlivců sešlo ve školní družině. Zabrali jsme si místo pro karimatku a šli jsme do tělocvičny. Tam jsme plnili pohádkové úkoly, proběhli jsme se a "vyřádili" před čtením pohádek.

Ve spacáku jsme poslouchali, jak maličká holčička Malenka potkala žábu, chrousta, myšku, krtka a nakonec za pomoci vlaštovičky poznala svého prince. Druhá pohádka o Pasáčkovi vepřů byla o hloupé princezně, která měla raději hračky od pasáčka než růži a slavíka od prince.

Ráno jsme dokreslili obrázky k pohádce o Malence a k pohádce o mořské víle, kterou jsme slyšeli už v pátek dopoledne ve škole. Jen chvíli jsme si zahráli a už tu byli naši rodiče a odvedli si nás do naší rodinné pohádky.

Víme, že Hans Christian Andersen napsal hodně příběhů, a tak se třeba příště setkáme s některými dalšími.

Škola Jitřní není obyčejná škola, je to škola našich dětí.