Triumf Jirky Kaplana ve závodu Laťka Jitřní

11.02.2016

Laťka Jitřní je nejdéle pravidelně se opakující akce ZŠ Jitřní, pořádáme ji od roku 1996 - to si ještě ani nebyl na světě, co!

Letošního ročníku se zúčastnilo 222 atletů z 9 škol.

V 5ti kategoriích byl atakován rekord závodu, z toho v jedné dokonce překonán.

Rozdali jsme 30 medailí, diplomů a cen. K tomu ještě 10 pěkných pohárů pro vítěze každé kategorie.

Speciální kategorii měli i prvňáčci z Jitřní.

Děkujeme rodičům i bývalým žákům, kteří přišli atlety z Jitřní podpořit.

Největší hvězdou 19. ročníku Laťky Jitřní se stal Jirka Kaplan (3.A). Ten excelentním výkonem dokázal překonat laťku ve výšce 121 cm. Takového výkonu běžně dosahují žáci až tak o 3-4 roky starší. Není se čemu divit, že zároveň překonal 12 let starý rekord závodu. Úžasné.

Rekordy atakovali sportovci z Jitřní i v jiných kategoriích. Mezi děvčaty to byla Anna Štěpánková (3.B), která skočila 111 cm - k vyrovnání rekordu by jí už stačil jediný centimetr navíc.

O překonání rekordu se pokusila i Eliška Pekárková (7.A). Ta nakonec závod ukončila nádherným výkonem 145 cm, čímž by "přeskočila" i některé spolužáky.

Úžasný souboj jsme viděli i v kategorii nejstarších žákyň. I se zraněním nakonec zvítězila žákyně Jitřní Danča Kotková (8.A) ohromující výškou 156 cm. To je jen 2 cm pod rekordem závodu. Vzhledem k tomu, že Danča je teprve v 8. třídě, máme se asi za rok na co těšit.

O překonání rekordu Laťky Jitřní se pokusil i Sebastián Hykš (7.A), který dosáhl výkonu 155 cm. Je to jeho nový osobní rekord. Za zmínku stojí i fakt, že až do výšky 140 cm skákal "nůžkami".

Jak je vidět, letošní ročník Laťky byl skutečně velmi silně obsazen a závodníci kvalitně připraveni.

Organizace Laťky Jitřní zabere značné úsilí a hodně času. Za technickou pomoc děkuji i celému "Laťka týmu" (zpravidla žákům 9. a 7.A), obětavým rodičům, učitelům, ale i žákům ze skoro všech tříd, kteří se podíleli na nádherné výzdobě tematickými obrázky.

Bylo to opravdu pěkné, klobouk dolů před všemi, co mají s Laťkou Jitřní co společného.

Atletika je Jitřní - to ví přece každý.

Sportovní rozšíření na Jitřní budujeme od roku 1985, tedy více než 30 let.