Jitřní našla svůj talent

18.05.2016

Soutěž "Jitřní má talent" má od středy 18.5.2016 hned dvě vítězky!

Nervy drásající finálové klání, kam postoupilo z původních dvaceti čísel nejlepších sedm, nakonec ovládla dvojice šesťaček Bětka Johanová a Míša Vostřáková s Hitem Lucie Bílé Hallelujah, jinak také Desatero. Zpěv nakonec na stupních vítězů dominoval: druhý v soutěži totiž skončil Ken Tran z 5.B. Překvapením talentu je pak umístění malé gymnastky Emy Mrázové z nultého ročníku - v tvrdé konkurenci starších dětí skončila třetí!

Že to bude hodně napínavé, bylo jasné hned na začátku. Jako první totiž vystoupila před diváky nabitou tělocvičnou právě nulťačka Ema. A předvedla perfektní výkon. Její vystoupení nabité hvězdami, provazy a kotouly bylo zkrátka profesionální.

"Trému nemám. Chtěla bych medaili," hlásila suverénně drobounká dívka už před svým vystoupením. Trenér fitness a někdejší mistr světa a Evropy v párovém aerobiku a porotce finále soutěže Jitřní má talent David Huf byl malou gymnastkou okouzlen, byť z ní odpověď na svou otázku, jak dlouho se sportu věnuje, nedostal. "Vypadáš na to, že od narození," ocenil její výkon Huf.

O bouřlivou atmosféru soutěže se postaraly hlavně děti z družiny. Prvňáci dorazili skoro v plném počtu a navíc s vlastnoručně vyrobenými mávátky. Část z nich byla popsaná hesly fandícími Evě Korousové z 2.A. Ta se svou flétnou předvedla perfektní provedení písně Boleslav, Boleslav a vysloužila si bouřlivý potlesk. Vzápětí přišlo další ohromující gymnastické číslo v podání Sofie Tesaříkové. Tahle holka z 2.A umí nejen provaz, ale, jak předvedla, i mosty a perfektní rozštěp! Porotce Ondru svým výkonem zaujala tak, že přiznal, že udělat takovýhle cvik, už by na světě asi nebyl.

Oliver Málek s Majdou Macháňovou z 3.A vystřihli s přehledem duet skupiny Slza Vstříc nekonečnu. Marně pan porotce Huf následně předstíral, že neví, o jakou kapelu jde. Děti se mu vysmály! Vždyť jí založil populární youtuber Hoggy, vlastním jménem Petr Lexa!

Přestávku finále soutěže v podání fitness trenéra Davida Hufa si děti, ale i některé paní učitelky, vážně užily. Všichni cvičili jako diví a mnozí v sobě nečekaně objevili talent pro aerobic! Například syn autorky tohoto textíku Vláďa Novák z 1.B. "Vidělas, jak si se mnou trenér plácnul?" chlubil se po společné rozcvičce.

Následovaly perly. Gymnastický duet čtvrťaček Jany Caldrové a Apoleny Švábíkové plný přemetů, hvězd a kotoulů se zatajeným dechem sledovali i jejich (již nedružinoví) spolužáci. "Co by? Přišli jsme se kouknout a podpořit kamarádky," vysvětlili svou přítomnost bratranci a spolužáci Sam Karas a Marek Uzel.

Při pěveckém vystoupení Kena Trana z páté třídy, který skončil v Talentu jako druhý, už všichni tajili dech. Tak bylo krásné. Ve vzduchu navíc už viselo velké očekávání z předchozích kol soutěže. Jako poslední totiž nastupovaly favoritky Talentu Jitřní šesťačky Bety Johanová a Míša Vostřáková. Tentokrát vsadily na jistotu. Hit zpěvačky Lucie Bílé Hallelujah předvedený v tělocvičně plnými hlasy a bez mikrofonu (!!!) nemohl nevyhrát.

Jana Nováková