Suverénní vítězství v branné soutěži Battlefield

15.06.2016

Tým "Maxa pro bimbas", složený ze žáků 9.A ZŠ Jitřní, excelentním výkonem vyhrál velký broušený pohár Ministra obrany ČR, když zvítězil v celostátním finále branné soutěže Battlefield.

"Probojovat se do finále této náročné soutěže je docela obtížné. Soutěžní tým musí být v oblastních kolech nejlepší z cca 100 škol. Následně vytvoří projekt o československém odboji. Jen realizace projektu zabrala žákům zhruba 3 týdny každodenní práce, stála docela dost peněz, energii a nadšení pro věc."

Samotné finálové klání propuklo ve středu 15.6.2016 v Praze. 21 týmů z celé České republiky překovávalo náročné branné úkoly, které prověřily fyzickou zdatnost, střelbu, mrštnost, důvtip a taktiku. Mnohé byly zaměřeny na technické dovednosti, aplikovanou fyziku a dějepis. Bez vzájemné spolupráce a důvěry by nešlo zdolat prakticky žádnou překážku.

Přes komplikace, odřeniny a puchýře ve finálovém klání zvítězil tým Jitřňáků "Maxa pro bimbas" ve složení Kryštof Němeček, Matyáš Hanzlík, David Polák, Šimon Odstrčil, Antonie Kropáčová, Lenka Jurová. Toto družstvo zvítězilo v celostátním finále závodu Battlefield i loni, navíc s velkým bodovým náskokem před týmem na druhém místě. Obhájil tak pozici nejúspěšnějšího týmu náročné soutěže. Takový úspěch se opravdu jen tak někomu nepovede. Týmu pod vedením p. uč. David Gajdošíka patří velké uznání a obdiv.

O soutěži

Soutěž Battlefield je připravována v duchu vojenského výcviku a činnosti našich vojáků během druhé světové války. Stává se připomínkou hrdinů, kteří v období II. světové války v letech 1939 - 1945 aktivně působili v zahraničním i domácím odboji a zasloužili se o osvobození okupované vlasti. Finálové klání bylo věnováno operaci Anthropoid (atentátu na Heidricha), vč. výcviku československých parašutistů (Gabčík, Kubiš) ve Velké Británii.

Pod záštitou Ministra obrany ČR a za účasti zástupců MŠMT ČR, MO ČR jí organizují zástupci Armády ČR (43. výsadkový prapor Chrudim), studenti Vojenské SŠ Ministerstva obrany, členové Československé obce legionářské (Rota Nazdar) a Lanového centra Proud Praha.

Jsem z Jitřní, vím proč - hrdost, síla, inspirace.

Sportovní rozšíření na Jitřní budujeme od roku 1985, tedy více než 30 let.